ČNB opět snížila úrokovou sazbu - co to znamená pro trh s nemovitostmi?
01. 07. 2024

ČNB opět snížila úrokovou sazbu - co to znamená pro trh s nemovitostmi?

Perex: Česká národní banka 27.6.2024 rozhodla o snížení úrokové sazby na 4,75 %. Tento krok bude mít dopad na trh s nemovitostmi a může ovlivnit vaše rozhodování při nákupu nebo prodeji nemovitostí. Přečtěte si můj článek, ve kterém se dozvíte, jaké změny můžete očekávat a jak se na ně připravit. Doporučuji vám věnovat pozornost těmto informacím, abyste mohli co nejlépe využít současné situace na trhu.

Co znamená snížení úrokové sazby pro kupující?

Snížení úrokové sazby na 4,75 % je pro kupující velmi dobrou zprávou. Znamená to, že hypotéky budou zase o kousek dostupnější a levnější. Pokud jste uvažovali o koupi nemovitosti, nyní je ideální čas začít jednat. Nižší úrokové sazby mohou snížit vaše měsíční splátky a celkové náklady na hypotéku ať už novou, nebo vaši stávající. Tu budete moci refinancovat. Vše i nadále nasvědčuje tomu, že na konci roku 2024 bude úroková sazba u hypoték atakovat 4 %. Nyní české banky nabízejí hypotéční sazbu těsně kolem 5%.

Jak ovlivní snížení úrokové sazby prodejce?

Prodejci nemovitostí mohou očekávat zvýšený zájem ze strany kupujících. Nižší úrokové sazby mohou přilákat více zájemců, což může vést k rychlejšímu prodeji nemovitosti za výhodnější cenu. Pokud plánujete prodat svou nemovitost, nyní je vhodná doba k tomu, abyste ji uvedli na trh. Doporučuji vám, abyste se poradili s realitním makléřem, který vám pomůže s přípravou a prezentací vaší nemovitosti.

Co to znamená pro trh s nemovitostmi jako celek?

Snížení úrokové sazby může mít pozitivní dopad na celý trh s nemovitostmi. Zvýšený zájem o hypotéky a nemovitosti může vést k růstu cen a zvýšené aktivitě na trhu. To může být výhodné jak pro kupující, tak pro prodejce. Nicméně je důležité sledovat další kroky České národní banky a vývoj ekonomické situace. Doporučuji vám pravidelně sledovat novinky a konzultovat své plány s odborníky na trhu s nemovitostmi.

Pokud se se mnou budete chtít poradit o trhu s nemovitostmi tak se mi neváhejte ozvat. Rád Vám poradím a pomůžu.

Roman Eder
Autor: Roman Eder

              Dobrý den, jmenuji se Roman Eder a vítám Vás na mém profesním webu realitního makléře.

              Zkušenosti s prodejem a pronájmem nemovitostí sbírám na plný úvazek již od roku 2007, tedy již více než 17 let. To je spousta zkušeností, které využiji při prodeji Vaší nemovitosti tak, aby se prodala rychle a za co nevyšší částku.

                                         

           Práce realitního makléře mne skutečně baví již od mých začátků před 17 lety. Od té doby se tato profese hodně změnila. Snažím se jí dělat na nejvyšší možné úrovni a proto točím profesionální videoprohlídky nemovitostí, využívám profesionálního fotografa, dělám kompletní 3D scan nemovitosti, aby si ji klienti mohli projít v klidu z pohodli domova, vytvářím Home Staging (zatraktivnění nemovitosti pro focení i prohlídky), pracuji na sociálních sítích a mnoho dalšího. A to vše s jediným cílem. Prodat Vaši nemovitost za co nejvyšší cenu k Vaší plné spokojenosti.

            Proč vznikly tyto stránky?

             Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je známo, že rozdíl mezi realitními makléři je řekněme nemalý. Prosím, přečtěte si mé typy a články. Určitě si pak pro prodej Vaší nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

          Prodej nemovitosti je většinu lidí největší finanční transakce v životě. Je to velice důležitý životní krok, který není radno podcenit. Možnost finanční ztráty při špatně pojatém prodeji je značná.

        V případě, že přemýšlíte o prodeji či pronájmu nemovitosti, tak mne neváhejte kontaktovat. Rád Vám poradím po telefonu, mailu případně Vás mile rád pozvu na výbornou kávu do příjemné kavárny J

      Na závěr něco o mne. Kromě práce realitního makléře, která mne opravdu baví se věnuji hodně sportu, především florbalu, cyklistice a turistice. Rád si také přečtu zajímavé články z oboru a sleduji celospolečenské dění.

 

Budu se těšit na viděnou, Roman Eder

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů