Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej jedinečného stavebního pozemku v Husineci - Řeži na Praze - východ

Popis nemovitosti

       

 

        V exkluzivním zastoupení bych Vám rád nabídnul prodej jedinečného stavebního pozemku s jižní orientací o rozloze 1.347 m2, který se nachází nad krásným údolím Vltavy v Husinci – Řeži na Praze Východ. Hledáte li exkluzivní parcelu pro stavbu svého nového domu, kde se budete cítit skvěle, snídat každé ráno s krásným výhledem do krajiny a místo, které bude každá návštěva obdivovat, tak jste na správné adrese.

 

 

      Pozemek se nachází přímo na hraně údolí což slibuje z budoucího domu nádherný a ničím nerušený výhled do údolí na Vltavu a protější břeh. Je také krásně prosluněný díky jižní orientaci a mírnému sklonu na jih. Má svoji přípojku elektrické energie a obecního vodovodu. Kanalizace a plyn jsou vedeny několik desítek metrů od pozemku za silnicí. Možnosti připojení i na tyto nedaleké sítě zjišťujeme u příslušných úřadů. Ale neměl by to být neřešitelný problém.

 

 

        Na pozemku se nachází také kopaná studna ve skalním masivu z anodické droby (zkamenělé jíly). Má průměr 1m a hloubku 12m. V současné době má výšku vodního sloupce 4m.

 

 

       Jedná se o klidné místo nerušené nadměrnou automobilovou dopravou. Obec Husinec – Řež se totiž nachází v meandru řeky Vltavy a silnice zde končí. Doprava jde zde tedy omezena jen na místní obyvatele, návštěvy a pracující.

 

 

        Dopravní dostupnost do Prahy je výborná. Automobilem jste na severním okraji Prahy za 10 min. Pár kroků od pozemku je zastávka autobusu MHD, který jezdi na metro Kobylisy s dojezdovým časem 23 min. A když se potřebujete dostat do centra Prahy tak stačí sjet autem či autobusem dolu do Řeže, přejít most přes Vltavu a vlakem se pak pohodlně a bez kolon dostanete za 23 min na Masarykovo nádraží.

 

 

       V obci se nachází samoobsluha, pošta, restaurace, hospůdka, základní a mateřská škola, fotbalové hřiště, dětské hřiště, obecní úřad i kostelík.

            Pro další informace či domluvení prohlídky pozemku mne neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktech.

 

Prodejní cena: 12.990.000,- Kč

Videoprohlídka

Informace o obci

 

              Název vesnice je odvozen z obecného jména označujícího místo, na kterém se chovaly husy. Toto jméno se časem obrazně přeneslo na celé sídlo. V historických pramenech se název objevuje ve tvarech: Guscinec (okolo 1227), Gusinech (1233), Hussinecz (1403) a Husynecz (1631)

 

        Obec Husinec se nachází v okrese Praha-východ, kraj Středočeský, v meandru Vltavy na jejím pravém břehu nedaleko severně od Prahy a Roztok asi dvanáct kilometrů severně od centra Prahy. Žije zde přibližně 1 500[1] obyvatel.

 

 

      Obec má dvě místní části, Husinec a Řež, které dohromady tvoří jediné katastrální území Husinec u Řeže. Vesnice Husinec leží východně od Řeže. Většina zástavby obce Husinec i její obecní úřad jsou dnes na území Řeže.

 

 

       V severní části Řeže je v údolí areál ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu) se sídlem celé řady vědeckých a inženýrských institucí a společností. K němu vede lávka od železniční zastávky Řež. V Řeži je i pošta a kostel svatého Václava. Východní část území obce zaujímá kamenolom Klecany.

     

 

          První písemná zmínka o vsi Husinec se nachází v listinném falsu datovaném zhruba do roku 1227, jímž český král Přemysl Otakar I. přenechal ženskému klášteru u sv. Jiří v Praze jurisdikci nad jeho poddanými. Název je doložen ve formě Guscinec, společně s ní je zmiňována ves Rese, tedy Řež (o níž však je první doklad již z roku 1088). V roce 1233 se obec nazývá Gusinech, okolo roku 1403 již Hussinec. Místní jméno Husinec vzniklo ze staročeského slova husinec (podobně ovčinec, zvěřinec) a na osadu bylo zřejmě přeneseno obrazně.

 

Kontakt

Pro další informace či prohlídku mne neváhejte kontaktovat. Budu se těšit, naviděnou.

janr4757-2

 

Roman Eder

realitní makléř

13 let praxe s prodejem nemovitostí

tel.: 724 788 945

e-mail: eder@gentlemanreality.cz

  www.romaneder.cz

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF