Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej investičního bytu 3+kk - Praha 10 - Hostivař

Popis nemovitosti

     VELICE ZAJÍMAVÁ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST!

 

    V exkluzivním zastoupení Vám nabízím prodej čistě investičního bytu 3+kk s lodžií, komorou a sklepem v osobním vlastnictví o celkové užitné ploše 70m2. Tento byt je prodáván za zvýhodněnou cenu vzhledem k věcnému břemeni doživotního užívání současných obyvatelů bytu. Manželského páru v důchodovém věku. Není tedy určen v tuto chvíli pro vlastní bydlení ale čistě na investici do budoucna.

 

 

      Tento byt by měl bez výše uvedeného věcného břemene hodnotu 7. milionů korun. Tím, že ho nyní koupíte na investici za takto sníženou cenu proti tržní ceně tak vyděláte 2.300.000,- Kč. Při obvyklém nájemném v této lokalitě za byt v tomto stavu by jste utržili cca  14.000,- Kč čistého měsíčně (plus energie a služby, které platí nájemce). Fakticky tedy máte nájemné předplacené na téměř 14 let. Měli by jste tedy 14 let klid od řešení starostí s pronájem bytu spojených. Nemusíte shánět pořád dokola nové solidní nájemníky, hlídat platby nájemného, bát se, že přestanou platit včas, řešit opravy v bytě po nájemnících, platit výmalbu atd. Nebudete mít ani finanční ztrátu z měsíců, kdy by byl byt nepronajatý při hledání nájemníků. Zároveň touto investicí ochráníte svoje finanční prostředky před současnou vysokou inflací a časem dojde i k dalšímu navýšení tržní ceny bytu.

 

       Máte li tedy k dispozici svoje finanční prostředky nebo možnost zastavit jinou nemovitost a hledáte byt na investici/ pronájmu tak je toto velice zajímavá příležitost. Z důvodu výše zmíněného věcného břemene je možné byt financovat hypotékou jen se zástavou jiné nemovitosti či z vlastních zdrojů. Banky nesouhlasí se zástavou nemovitosti s tímto věcným břemenem.

 

 

      Nachází se ve 3. patře panelového domu s výtahem na Praze 10, ulici Tenisová. Dům je po kompletní revitalizaci. Je zateplen, má nový výtah, stoupačky a střechu.

 

 

      Byt se skládá ze třech neprůchozích pokojů, kuchyně bez okna, zasklené lodžie, komory v bytě, před bytem na chodbě a sklepa. Je v původním udržovaném stavu se zděným jádrem. Vytápění dálkové pomocí ústředního topení. Okna do lodžie jsou původní, okna na druhou stranu plastová. Z lodžie je krásný výhled do dálky.

 

 

      Jedná se o velice klidnou a příjemnou lokalitu na okraji Hostivaře. Vedle domu se nachází velký tenisový areál, bazén, atletická dráha, fotbalové hřiště a golfové hřiště.  V docházkové vzdálenosti naleznete supermarket, základní a mateřská škola i autobusová zastávka zajišťující dopravní spojení MHD. Pěšky dojdete také přes lesopark Hostivař až k vodní nádrži Hostivař což je velice příjemná procházka v zeleni.

 

 

       V případě dotazu ohledně této nemovitosti či zájmu o prohlídku mne neváhejte kontaktovat. Budu se těšit na viděnou.

 

Cena: 4.720.000,- Kč

vč. provize a servisu s prodejem spojeného

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

   Převzato s wikipedie

   Hostivař (německy Hostiwar) je katastrální území v jihovýchodní části Prahy, které společně s Horními Měcholupy tvoří městskou část Praha 15. Patří do obvodu Praha 10 a správního obvodu Praha 15. Před připojením k Praze 1. ledna 1922 byla Hostivař samostatnou obcí ležící u Botiče (dříve Vinného potoka). Území Hostivaře je však mnohem větší a leží na něm několik celků vnímaných jako městské čtvrtě.

Rozloha Hostivaře je 8,01 km2 (78 % městské části Praha 15), počet obyvatel v roce 2001 byl 15 438 (55,8 % z MČ Praha 15), v Hostivaři bylo 1345 domů a 8591 bytů.

Historie:

První písemná zmínka o Hostivaři, v Kosmově kronice, se týká roku 1068. Název (v roce 1132 psaný Gostiwar) získala pravděpodobně podle jakéhosi Hostivara sídlícího pravděpodobně na ostrožně nad Botičem. Přezdívka mohla vzniknout podle obecného označení člověka, který hostům (cizincům) vařil nebo je varoval (chránil). Roku 1132 byla část vsi Hostivaře věnována špitálu Sázavského kláštera. Roku 1364 je zmiňována i tvrz. Roku 1541 skoupil a tím sjednotil Hostivař Jan Koutský z Kostelce. Ten přestavěl i tvrz (v místě Toulcova dvora). Roku 1577 koupil ves spolu s osadou Práče Vilém z Rožmberka, nejvyšší pražský purkrabí. Z první poloviny 17. století jsou zprávy o velmi špatném stavu hostivařského statku.

Po zavedení číslování domů bylo v Hostivaři roku 1779 65 čísel (v roce 1841 už 87) a v osadě Háje 17. Roku 1890 měla 1326 obyvatel žijících v 122 domech. V roce 1910 měla Hostivař 200 domů a 2276 obyvatel, v roce 1930 měla 5118 obyvatel.

V roce 1702 byla postavena první dřevěná škola, 5. dubna 1840 kamenná škola a roku 1895 nová škola na Trhanovském náměstí, dnes v ní je základní umělecká škola a klub bojového umění a Základní škola Hostivař se přestěhovala do nové budovy v Kozinově ulici.[2]

Roku 1922 byla Hostivař připojena k Praze. Osady Háje – kdysi nazývaná Malý Hostivař – a Milíčov, které do té doby patřily k Hostivaři, tehdy k Praze připojeny nebyly a vytvořily samostatnou obec Háje, která byla roku 1967 připojena k Chodovu a roku 1968 i s ním k Praze. Jako součást Prahy zaznamenala Hostivař mohutný rozvoj, na jejím území vznikly celé čtvrti obytných domků, průmyslová oblast, několik velkých i malých sídlišť a v 60. letech 20. století rekreační přehrada s rozsáhlým lesoparkem. Ve východní části, severně od historické Hostivaře, těsně u hranic Zahradního Města, vzniklo v 90. letech velké obchodní a zábavní centrum Vivo! - Park Hostivař.

Kontakt

Pro další informace či prohlídku mne neváhejte kontaktovat. Budu se těšit, naviděnou.

janr4757-2

 

Roman Eder

realitní makléř

13 let praxe s prodejem nemovitostí

tel.: 724 788 945

e-mail: eder@gentlemanreality.cz

  www.romaneder.cz

Kontaktní formulář